• Home

Blog

Sakarya’da harita mühendisliği

Sakarya'da Harita Mühendisliği

Güzide ilimiz Sakarya’da harita mühendisliği mesleğinin zorlukları, kolaylıkları ve diğer yönlerine bu yazımızda değinelim. Sakaryamızın yüzölçümü 4.823 km² ‘dir. Ayrıca 4 Şubat 2022 yani güncel TÜİK verilerine göre 16 ilçe ve belediyesi bulunmaktadır. 668 mahallesinin kaydı bulunan şehrimiz büyükşehir olmakla birlikte Marmara havzasında önemli bir konumdadır. Yaren Harita büromuz yine Sakarya ilimizin parlayan yıldızı Arifiye ilçemizde yer almaktadır. Kuruluş tarihimiz ise 2020 Ekim ayıdır. Kurulduğu günden bu güne de gönüş işi ile kaliteli hizmet için koşturmaktayız.

Zorluklarıyla Sakarya’da Harita Mühendisliği Mesleği

Arifiye keyifli bir ilçemiz ve yolculuğumuzun başlama noktası. Bugün harita mühendisliği mesleğine baktığımızda ise her meslekte olduğu gibi çeşitli zorlukların olduğu aşikardır. Fakat şehrimiz ve insanının güçlü iletişim yaklaşımlarıyla mesleğimizi ifa ederken keyif almaktayız. Saha çalışmalarımızda farklı meslek gruplarından arkadaşlarımızla dirsek temasımız olduğu gibi çeşitli zorlukları da görmekteyiz. İnşaat sahalarında, kamulaştırma projelerimizde birçok uzmanla ortak çalışıyoruz. Bu çözüm ortaklığı sayesinde biz vatandaşlarımıza hizmet anlayışımızın kesintisiz olması için tüm gayreti gösteriyoruz.

Eğitim Bakımından Mesleğimiz

YÖK’ten ( Yüksek Öğretim Kurumu) alınan bilgiler doğrultusunda 2022 yılında güncel olarak 16 üniversitede harita mühendisliği bölümü bulunuyor. Bu mesleğin ince çizgileri hem öğrencilik hayatında hem de yine bu mesleği icra ederken büyük bir hassasiyet gerektiriyor. Tüm mühendislik alanlarında olduğu gibi bizim alanlarımızda da Matematik işlemleri işimizin abc’sini oluşturuyor. Açıkçası nitelikli eğiimler alan bir mühendisin sahada vatandaşa vereceği hizmetin de niteliği katbekat artıyor. Bu yadsınamaz bir gerçektir. Biz Yaren Harita Bürosu olarak siz değerli çözüm ortaklarımız için ince hatları önemsiyor tüm ayrıntılarıyla hizmetinizi yerinde ve zamanında sunmayı garanti ediyoruz. Sadece Arifiye ilçemiz için değil güzide şehrimiz Sakarya’nın her bir noktası için erişilebilir hizmet sağlamak için çalışıyoruz. Bizimle hemen şimdi iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir